Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Bendras Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrų pareiškimas minint 80-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines

Sukurta 2019.08.23 / Atnaujinta 2019.08.23 08:31

Rugpjūčio 23 dieną minime Molotovo-Ribentropo pakto metines. Prieš 80 metų nacistinės Vokietijos ir Tarybų Sąjungos pasirašytas paktas sukėlė Antrąjį pasaulinį karą ir pusę Europos pasmerkė dešimtmečiams kančių. Paktas ir slaptieji protokolai padalijo Rytų Europą į įtakos sferas.

Štai kodėl šią dieną, kurią Europos Parlamentas paskelbė Europos totalitarinių režimų aukų atminimo diena, atmename visas stalinizmo ir nacizmo aukas.

Skausmas ir neteisybė niekada nepasimirš. Mes atminsime.

Praeities baisumų atminimas suteikia žinių ir jėgų atmesti tuos, kurie siekia atgaivinti šias ideologijas arba pateisinti totalitarinių režimų nusikaltimus ir paneigti kaltę. Aukų atminimas verčia mus siekti istorinio teisingumo,  šviesti visuomenę apie totalitarinių režimų nusikaltimų palikimą Europos žemyne ir jį tyrinėti.

Tvaraus susitaikymo ir bendros ateities kūrimo pagrindas – teisingumas ir objektyvi tiesa. Totalitarinių nusikaltimų aukos turi teisę siekti teisingumo. Deja, totalitarinių režimų nusikaltimų tyrimo ir nusikaltėlių patraukimo baudžiamojon atsakomybėn praktika yra šiuo metu nepakankama.

Mes raginame visų Europos šalių vyriausybes suteikti visokeriopą paramą totalitarinių režimų istoriniam tyrimui. Veikdami suderintai, galime veiksmingiau kovoti su dezinformacijos kampanijomis ir užkirsti kelią bandymams manipuliuoti istoriniais faktais.

Turime kartu priešintis totalitarizmui. Aiški ir tvirta tarptautinės bendruomenės pozicija atvers kelią į susitaikymą.

Tikime, kad šiandienėje Europoje saugu gyventi visų tautybių žmonėms ir esame pasirengę ryžtingai atsispirti neteisybei. Manome, kad europiečiai niekada netoleruos totalitarizmo ar genocido nusikaltimų.

Po dešimtmečiais trukusio totalitarinio valdymo, mūsų valstybės atgimė. Esame laisvos tautos ir demokratinės valstybės. Prieš trisdešimt metų mūsų šalyse prasidėjo visuomenės demokratėjimo procesai ir  galiausiai tapome lygiaverčiais, energingais Europos Sąjungos nariais. Mūsų šalys pasiryžusios tęsti bendradarbiavimą su partneriais Europoje ir visame pasaulyje, kad praeities žiaurumai niekada nebepasikartotų.

Susijusios naujienos Visos naujienos »