Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje pasirengta Europos Vadovų Tarybai

Sukurta 2019.06.19 / Atnaujinta 2019.06.25 08:35

Birželio 18 dieną Liuksemburge vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje pasirengta birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

Rengiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimui, pagrindinis dėmesys skirtas 2019–2024 metų ES strateginei darbotvarkei, 2021–2027 metų DFP, klimato kaitai, sektorinių sankcijų Rusijai pratęsimui, kovai su dezinformacija,  ES plėtros procesui.

 „Dėl Bendros žemės ūkio politikos Lietuvos siekis išlieka visiška tiesioginių išmokų konvergencija. Svarbu, kad lėšų skyrimas ES regionams būtų paremtas naujausia prieinama NUTS 2 regionų klasifikacija. Neigiamai vertiname Europos Horizonto programos susilpnintą tekstą dėl dalyvavimo ir kompetencijos plėtros visoje ES, reikalaujame stipresnės formuluotės ir konkretesnio įsipareigojimo sprendžiant dalyvavimo ir kompetencijos plėtros klausimus. Nors dokumente yra pozityvių pokyčių, tačiau į esminius Lietuvai klausimus nėra atsižvelgta“,  - teigė viceministras, komentuodamas atnaujintą 2021–2027 metų DFP derybinį paketą.

Į EVT išvadas įtrauktas Lietuvos kartu su bendramintėmis teiktas siūlymas, kad ES reaguotų į okupuotuose Donbaso rajonuose vykstančią pasportizaciją ir besitęsiantį Ukrainos jūreivių sulaikymą. Europos Komisijai ir Vyriausiajai įgaliotinei taip pat bus pavesta pateikti pasiūlymus dėl ilgalaikės Rytų Partnerystės politikos, kuriai šiemet sukanka 10 metų, ateities.

Aptariant kovą su dezinformaciją, A. Zananavičius atkreipė dėmesį į poreikį stiprinti ES atsparumą kovai su išorinėmis grėsmėmis, įskaitant ir hibridinėmis: „Kviečiame Europos išorės veiksmų tarnybą ir Europos Komisiją bendradarbiaujant su valstybėmis narėmis kasmet, nuo 2019 metų gruodžio mėnesio, pateikti pažangos ataskaitas su konkrečiais pasiūlymais dėl tolesnio ES atsako į dezinformaciją. Reikia aiškiai paminėti bendradarbiavimą su atitinkamais tarptautiniais veikėjais, pvz., NATO ir G7“.

Tarybos posėdyje ministrai patvirtino išvadas dėl ES plėtros ir stabilizacijos bei asociacijos proceso, aptarę per metus pasiektą pažangą Vakarų Balkanų šalyse. Tarybos sprendimas dėl derybų pradžios su Šiaurės Makedonija ir Albanija bus priimamas spalio mėnesį. ES valstybės narės taip pat paragino Europos Komisiją pateikti pasiūlymus dėl priemonių, kuriomis būtų reaguojama į Turkijos veiksmus Viduržiemio jūros rytinėje dalyje.

Siekiant užbaigti 2019 metų Europos semestrą, BRT ministrai patvirtino ir perdavė Europos Vadovų Tarybai 2019 metų birželio 5 dieną EK pateiktas rekomendacijas konkrečioms šalims dėl ekonominės, fiskalinės ir socialinės politikos koordinavimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Lapkričio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, kuriame numatoma aptarti esamą padėtį dėl Europos Sąjungos daugiametės finansinės programos derybų. Tarybos posėdyje vyks pasirengimas 2019 metų gruodžio 12–13 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame daugiausiai dėmesio bus skiriama kovos su klimato kaita ir Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto klausimams. Ministrai apsikeis nuomonėmis apie Šiaurės Makedonijos ir Albanijos derybų į Europos Sąjungą (ES) procesą.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
DSC_0547.jpg

Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
IMG_2094(1).jpg

Lapkričio 12 dieną Helsinkyje, Suomijoje, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Suomijos Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, Suomijos Ministro pirmininko kanceliarijos ES reikalų sekretoriumi Jari Luoto ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Matti Anttonen.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
IMG_5286.jpg

Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Masamichi Kono.  Susitikime taip pat dalyvavo Vyriausybės, Prezidento kanceliarijos, kitų institucijų atstovai, atsakingi už bendradarbiavimą su EBPO.

2019 11 04 L. Linkevičius su Čekijos UR ministru.jpg

Lapkričio 4 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prahoje susitiko su Čekijos užsienio reikalų ministru Tomašu Petričeku.

Dvišaliai santykiai »
IMG-20191012-WA0002.jpg

Spalio 11 dieną Kapadokijos regiono Urgupo mieste oficialiai atidarytas septintasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Turkijoje. Paskirtasis garbės konsulas Yakupas Dinleras yra Turkijos viešbučių asociacijos viceprezidentas ir Urgupo prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentas.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »

Naujienlaiškio prenumerata