Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį

Sukurta 2020.01.27 / Atnaujinta 2020.01.27 08:52
   Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį
   Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį
   Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį

   Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT  būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

   Atidarydama parodą ambasadorė Audra Plepytė priminė apie Vilniaus Gaono bei kitų iškilių litvakų svarbą ir indėlį ne tik į Lietuvos, bet ir globalią žmonijos kultūrą bei paveldą. Ambasadorė taip pat pabrėžė, kad Holokausto tragedija amžiams pakeitė Lietuvą: „Mūsų istorija įpareigoja saugoti, studijuoti ir giliau pažinti išlikusį žydų paveldą. Saugoti ir studijuoti kartu reiškia suprasti Holokausto tragedijos dydį ir praradimų mastą“, – sakė ambasadorė.

   Parodą „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“ parengė Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras, joje pristatomi tarpukario Lietuvos žydų kultūros, meno, mokslo, švietimo, medicinos ir kiti gyvenimo aspektai. Parodos atidaryme dalyvavo gausus būrys ambasadorių, Jungtinėse Tautose dirbančių diplomatų, Niujorko litvakų ir lietuvių bendruomenių atstovų.

   Tą pačia dieną taip pat surengtas pokalbis su Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadove dr. Lara Lempertiene. Renginio įžanginį žodį tarė YIVO instituto vadovas dr. Jonathan Brent, akcentavęs Lietuvos institucijų geranoriškumą tiriant ir sisteminant YIVO archyvų Vilniaus dalį. Pokalbio metu dr. L. Lempertienė išsamiai pristatė Vilniaus Gaoną, apžvelgė svarbiausius Lietuvos žydų istorijos aspektus, pristatė žydų kultūros, paveldo, istorijos tyrimų ir sklaidos šiandienos Lietuvoje darbus ir kryptis. Ji taip pat atsakė į gausius susirinkusių JT diplomatų, Niujorko žydų ir lietuvių bendruomenių narių klausimus. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Ambasadorius Rolandas Kriščiūnas.jpg

   Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje JAV buvo surengtas susitikimas su „Misija Sibiras“ projekto vadove Aiste Eidukaityte ir ekspedicijos dalyve, Amerikoje gimusia ir užaugusia Marija Čyvaite.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   DSC_4378.jpg

   Sausio 28 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės atstovais  minėjo  Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

   Kultūros renginiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Sausio 28 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos žydų bendruomene rengia Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos minėjimą.

   Kultūros renginiai »
   92620_854de1ba59822fa8569d49cd938e8404.jpg

   Sausio 18-19 dienomis Rygoje Latvijos lietuvių bendruomenė organizavo atminimo renginius, skirtus Lietuvos laisvės ir Latvijos barikadų gynėjų atminimo dienoms.

   Dvišaliai santykiai »
   2020-01-14 Helsinkis - seminaras 1.jpg

   Sausio 14 dieną Lietuvos ambasadoje Suomijoje surengtas politinis seminaras tema „Baltijos valstybių nepriklausomybės atkūrimo 1990-1991 metais pripažinimas“. Šis renginys skirtas paminėti  Sausio 13-osios įvykius ir artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Lietuvos generalinis konsulatas San Paule.jpg

   Minėdamos Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos atstovybės užsienyje prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ uždegdamos atminimo žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »