Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva UNESCO pabrėžia žurnalistų saugumo ir informacinio raštingumo svarbą

Sukurta 2018.10.09 / Atnaujinta 2018.10.09 13:07
  Lietuva UNESCO pabrėžia žurnalistų saugumo ir informacinio raštingumo svarbą

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  „Nors žurnalistų saugumą apibrėžiantys teisės aktai per pastarąjį dešimtmetį buvo patobulinti, vis dar susiduriame su iššūkiu įgyvendindami tarptautines normas šioje srityje, tai ypač matoma, kai kalbame apie vietos žiniasklaidos darbuotojų ir moterų žurnalisčių saugumą“, – pažymėjo nuolatinė atstovė prie UNESCO, ambasadorė Irena Vaišvilaitė pareiškime, kurį perskaitė  spalio 9 dieną.

  Ambasadorė priminė Vykdomosios tarybos sesijos dalyviams, kad po poros savaičių, spalio  24-25 dienomis Kaune vyks UNESCO konferencija apie medijų ir informacinį raštingumą, joje bus kalbama apie kovą su dezinformacija, netikromis naujienomis ir propaganda.

  I. Vaišvilaitė pabrėžė, kad Lietuva remia UNESCO generalinės direktorės pastangas pagerinti šios Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos veiklą, ir įvykdžius strateginę pertvarką padaryti ją veiksmingesnę. Pasak ambasadorės, svarbu išlaikyti ryškų ekspertų vaidmenį sprendžiant UNESCO klausimus.

  Lietuva palaiko UNESCO pastangas siekti lyčių lygybės, skatinti moterų ir mergaičių įgalinimą. Ambasadorė pažymėjo poreikį siekti, kad tolygios investicijos į švietimą skatintų tvarų ekonomikos augimą, teigiamai įvertino pastangas didinti UNESCO vaidmenį tarptautinėje arenoje, ypač pastarojo meto pavyzdžius – Partnerių forumą bei Irako miesto Mosulo atkūrimo iniciatyvą.

  Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija yra specializuota agentūra, kurią Jungtinių Tautų Organizacija įkūrė 1945 metais. Lietuva į UNESCO priimta 1991 metais.  2015-2019 metais Lietuva yra UNESCO vadovaujančios institucijos – Vykdomosios tarybos – narė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20191113_145411.jpg

  Lapkričio 13 dieną Paryžiuje, vykstant 40-ajai UNESCO Generalinės konferencijos sesijai, Lietuvos nuolatinė atstovybė surengė minėjimą, skirtą ,,Baltijos kelio“ 30-mečiui. Renginiu taip pat paminėta dešimties metų sukaktis nuo tada, kai šio unikalaus įvykio archyvų rinkinys buvo įrašytas į UNESCO „Pasaulio atminties“ programos tarptautinį registrą.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  ambasadorė.jpg

  Spalio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė kreipėsi į šios organizacijos Vykdomosios tarybos narius, pabrėždama komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą.

  Daugiašaliai santykiai »
  Viktorija Gečytė.jpg

  Spalio 10 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko atminimo vakaras, skirtas armėnų kilmės prancūzų dainininko, autoriaus, aktoriaus ir visuomenės veikėjo Charleso Aznavouro kūrybai bei gyvenimui.

  Atstovybių naujienos »