Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos mokslininkei – prestižinis UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“ apdovanojimas

Sukurta 2019.03.15 / Atnaujinta 2019.03.15 15:53
  Lietuvos mokslininkei – prestižinis UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“ apdovanojimas

  Kovo 14 dieną iškilmingos ceremonijos Paryžiuje, UNESCO būstinėje, metu nusipelniusioms mokslininkėms įteikti UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“  prestižiniai apdovanojimai. 

  „Kylančių talentų“ kategorijoje kartu su kitomis 14 pasaulio jaunųjų mokslininkių apdovanota ir lietuvių neuromokslininkė dr. Urtė Neniškytė, Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centro mokslo darbuotoja, kurios tyrimų sritis yra neuronų ir imuninių ląstelių sąveika smegenyse.

  Lietuvių mokslininkės garbei Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO suorganizavo priėmimą, kurio metu dr. Urtė Neniškytė susirinkusiems diplomatams ir lietuvių bendruomenės atstovams papasakojo apie savo vykdomą mokslinę veiklą. Šiuo metu  dr. U. Neniškytė tyrinėja molekulinius smegenų tinklų genėjimo mechanizmus, kurių metu smegenų imuninės ląstelės iš bręstančio neuronų tinklo pašalina nereikalingas jungtis ir taip sudaro sąlygas susiformuoti struktūriškai ir funkciškai brandžiam tinklui.

  Ambasadorė Irena Vaišvilaitė pasidžiaugė jaunos lietuvių mokslininkės pasiekimais bei atkreipė dėmesį, kad tokie apdovanojimai prisideda didinant mokslo žinomumą bei skatinant mergaites ir moteris rinktis mokslo studijas.

  Dr. Urtė Neniškytė 2008 metais baigė Vilniaus universitetą, kuriame įgijo biochemijos bakalauro ir magistro laipsnius. 2012 metais Kembridžo universitete (Jungtinėje Karalystėje) įgijo biochemijos mokslų daktaro laipsnį. 2012–2013 metais dirbo vizituojančia mokslininke Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir moksline konsultante UAB „Expertus Vilnensis“. 2013–2016 m. stažavosi Europos molekulinės biologijos laboratorijoje (Italija) pagal Marie Skłodowska-Curie podoktorantūros programą. 2016 metais gavo Marie Skłodowska-Curie stipendiją.

  Kartu su bendraautoriais paskelbė daugiau nei 10 mokslinių straipsnių tarptautiniuose recenzuojamuose žurnaluose. Nuo 2006 m. yra Lietuvos biochemikų ir neurologų draugijų narė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »