Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO: organizacijos šalys narės rimtai susirūpinę prastėjančia padėtimi Kryme

Sukurta 2019.03.28 / Atnaujinta 2019.03.29 08:20
  Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO: organizacijos šalys narės rimtai susirūpinę prastėjančia padėtimi Kryme

  Kovo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtame specialiame susitikime Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Irena Vaišvilaitė beveik trisdešimties šalių vardu išreiškė UNESCO valstybių narių susirūpinimą dėl vis blogėjančios padėties Kryme. Ambasadorė I. Vaišvilaitė perskaitė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžė prisijungusių šalių paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui bei paragino Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų.

  „Vertindami UNESCO kompetencijos klausimus, esame ir toliau rimtai susirūpinę dėl nuolat prastėjančios padėties, kurią sukėlė Rusijos agresija Krymo pusiasalyje. Ypač nerimą kelia intensyvi ir sisteminė represijų politika, nukreipta prieš žiniasklaidos laisvę, žurnalistų ir žiniasklaidos darbuotojų saugumą, prieigą prie religijos institucijų. Mums taip pat neramu dėl vykdomos švietimo, mokslo ir kultūros institucijų militarizacijos“, – pažymėjo ambasadorė I. Vaišvilaitė.

  Ambasadorė taip pat pabrėžė Krymo totorių, ukrainiečių ir visų etninių ir religinių bendruomenių teisę puoselėti savo kalbą ir kultūrą, tradicijas, švietimą ir tapatybę. Bendrame pareiškime pakartotas raginimas, kad Rusija nedelsiant suteiktų laisvę Ukrainos kino kūrėjui ir rašytojui, Europos parlamento Sacharovo premijos už minties laisvę laureatui, Olehui Sencovui, ir kad iš įkalinimo įstaigos būtų paleistas Krymo totorių aktyvistas Edemas Bekirovas bei  kiti Ukrainos piliečiai, savavališkai ar neteisėtai sulaikyti nelegaliai aneksuotame Krymo pusiasalyje ir Rusijoje.

  Susitikime siekta apžvelgti informaciją apie tai, ar Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste laikomasi principų, kuriuos puoselėja UNESCO. Jame dalyvavo UNESCO vadovybė, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, „Amnesty International“, Jungtinių Tautų aukštojo komisaro žmogaus teisių klausimais biuras, Tarptautinės  paminklų ir paveldo vietovių tarybos atstovai bei UNESCO valstybių narių diplomatai.

  UNESCO Vykdomoji taryba 2014 metais nutarė stebėti padėtį okupuotame Kryme. UNESCO bendruomenė du kartus per metus įvertina pokyčius, susijusius su UNESCO veiklos sritimis. Organizacijos sekretoriatas drauge su kitomis bendradarbiaujančiomis organizacijomis renka informaciją apie padėtį Kryme, konsultuojasi su Ukrainos institucijomis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20191113_145411.jpg

  Lapkričio 13 dieną Paryžiuje, vykstant 40-ajai UNESCO Generalinės konferencijos sesijai, Lietuvos nuolatinė atstovybė surengė minėjimą, skirtą ,,Baltijos kelio“ 30-mečiui. Renginiu taip pat paminėta dešimties metų sukaktis nuo tada, kai šio unikalaus įvykio archyvų rinkinys buvo įrašytas į UNESCO „Pasaulio atminties“ programos tarptautinį registrą.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  ambasadorė.jpg

  Spalio 14 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie UNESCO ambasadorė Irena Vaišvilaitė kreipėsi į šios organizacijos Vykdomosios tarybos narius, pabrėždama komunikacijos ir informacijos sektoriaus svarbą.

  Daugiašaliai santykiai »
  Viktorija Gečytė.jpg

  Spalio 10 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko atminimo vakaras, skirtas armėnų kilmės prancūzų dainininko, autoriaus, aktoriaus ir visuomenės veikėjo Charleso Aznavouro kūrybai bei gyvenimui.

  Atstovybių naujienos »
  20190318_181119.jpg

  Lietuvos nuolatinė atstovybė prie UNESCO kovo 18 dieną dalyvavo Tarptautinės frankofonijos dienos proga UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtoje skonių šventėje.  Lietuvos stende pristatytas kulinarinio paveldo statusą turintis šakotis ir lietuviškas kietasis sūris.

  Atstovybių naujienos »

  Ministras Linas Linkevičius kovo 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Moldovos, Kinijos, Jemeno klausimai, planuojamas penktųjų neteisėtos Krymo aneksijos metinių paminėjimas.

  Europos Sąjunga »
  20190315_081247 (002).jpg

  Kovo 14 dieną iškilmingos ceremonijos Paryžiuje, UNESCO būstinėje, metu nusipelniusioms mokslininkėms įteikti UNESCO ir L'Oréal programos „Moterys moksle“  prestižiniai apdovanojimai. 

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata