Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

Sukurta 2018.10.10 / Atnaujinta 2018.10.10 10:21
  Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

  Spalio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Vilniuje  vykusiame seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ pasisakė už sustiprintą ES dialogą su asocijuotaisiais Rytų partneriais Ukraina, Sakartvelu ir Moldova.

  Sesijoje, skirtoje šių 3 Rytų Europos valstybių, su ES sudariusių ir jau kuris laikas įgyvendinančių Asociacijos susitarimus, glaudesniam bendradarbiavimui su ES aptarti D. Skusevičius pažymėjo, kad asocijuotųjų Rytų partnerių statusas ir jų ligšiolinis įdirbis sudaro geras sąlygas bendradarbiavimo su ES saugumo ir gynybos srityje stiprinimui.  

  „Labai vertiname tai, kad mūsų Rytų partneriai jau kurį laiką aktyviai bendradarbiauja su ES saugumo ir gynybos klausimais, taip tik įrodydami, kad jie nėra vien tik saugumo vartotojai, bet, kiek galėdami, prisideda ir prie jo užtikrinimo pastangų. Esame tikri, kad mūsų Rytų partnerių dar didesnis įsitraukimas į ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką gali reikšmingai prisidėti prie visos Europos saugumo, taip pat ES globalių tikslų įgyvendinimo“,  – pažymėjo viceministras.

  Anot viceministro, Lietuva ir toliau aktyviai rems bendradarbiavimą su Rytų partneriais hibridinių grėsmių, kibernetinių iššūkių ir strateginės komunikacijos srityse.

  Susitikime su į renginį atvykusiu ES išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato vadovu G. Iklody D. Skusevičius aptarė ES stebėjimo misijos Sakartvele ir ES patariamosios misijos Ukrainoje veiklą, pabrėžė jų stiprinimo svarbą.

  Aukšto lygio seminarą „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ spalio 8-10 dienomis surengė Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija, Europos išorinių veiksmų tarnyba, Europos Komisija ir Rytų Europos Studijų centru. Į renginį pakviesti 6 Rytų partnerių gynybos viceministrai, ES valstybių narių gynybos ministerijų aukšti pareigūnai, ЕS institucijų atstovai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 11 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptarė Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su  Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais vaizdo konferencijoje aptars Rytų partnerystės politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 9 dieną įvyko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pokalbis telefonu su Sakartvelo (Gruzijos) kolega Davidu Zalkalianiu. Ministrai aptarė pasirengimą birželį vyksiantiems renginiams – Europos Sąjungos (ES) ir Rytų Partnerystės šalių užsienio reikalų ministrų bei lyderių vaizdo konferencijoms, taip pat pasidalijo informacija apie kovą su COVID-19 pandemija, aptarė kitas aktualijas.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  Germanas.jpg

  Birželio 8 dieną vaizdo konferencijos būdu vyko Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo ministrų taryba, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas ES pagalbos su COVID-19 kovojančioms besivystančioms šalims pažangos įvertinimui.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG-20200422-WA0002.jpg

  Balandžio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius videokonferencijos būdu dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas Ukrainai ir Rytų Partnerystės regionui, bei aptarta padėtis Libijoje.

  Europos Sąjunga »