Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

Sukurta 2018.10.10 / Atnaujinta 2018.10.10 10:21
  Viceministras D. Skusevičius pabrėžė sustiprinto bendradarbiavimo su asocijuotais Rytų partneriais saugumo ir gynybos klausimais svarbą

  Spalio 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Vilniuje  vykusiame seminare „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ pasisakė už sustiprintą ES dialogą su asocijuotaisiais Rytų partneriais Ukraina, Sakartvelu ir Moldova.

  Sesijoje, skirtoje šių 3 Rytų Europos valstybių, su ES sudariusių ir jau kuris laikas įgyvendinančių Asociacijos susitarimus, glaudesniam bendradarbiavimui su ES aptarti D. Skusevičius pažymėjo, kad asocijuotųjų Rytų partnerių statusas ir jų ligšiolinis įdirbis sudaro geras sąlygas bendradarbiavimo su ES saugumo ir gynybos srityje stiprinimui.  

  „Labai vertiname tai, kad mūsų Rytų partneriai jau kurį laiką aktyviai bendradarbiauja su ES saugumo ir gynybos klausimais, taip tik įrodydami, kad jie nėra vien tik saugumo vartotojai, bet, kiek galėdami, prisideda ir prie jo užtikrinimo pastangų. Esame tikri, kad mūsų Rytų partnerių dar didesnis įsitraukimas į ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką gali reikšmingai prisidėti prie visos Europos saugumo, taip pat ES globalių tikslų įgyvendinimo“,  – pažymėjo viceministras.

  Anot viceministro, Lietuva ir toliau aktyviai rems bendradarbiavimą su Rytų partneriais hibridinių grėsmių, kibernetinių iššūkių ir strateginės komunikacijos srityse.

  Susitikime su į renginį atvykusiu ES išorinių veiksmų tarnybos Krizių valdymo ir planavimo direktorato vadovu G. Iklody D. Skusevičius aptarė ES stebėjimo misijos Sakartvele ir ES patariamosios misijos Ukrainoje veiklą, pabrėžė jų stiprinimo svarbą.

  Aukšto lygio seminarą „Rytų partneriai ir Europos saugumas: glaudesnis bendradarbiavimas siekiant įveikti bendrus iššūkius“ spalio 8-10 dienomis surengė Lietuvos Krašto apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Užsienio reikalų ministerija, Europos išorinių veiksmų tarnyba, Europos Komisija ir Rytų Europos Studijų centru. Į renginį pakviesti 6 Rytų partnerių gynybos viceministrai, ES valstybių narių gynybos ministerijų aukšti pareigūnai, ЕS institucijų atstovai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_2562.jpg

  Spalio 24 dieną Vilniaus Rotušėje prasidėjo tarptautinė konferencija „JT Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimas Lietuvos, Moldovos, Sakartvelo ir Ukrainos savivaldybėse: iššūkiai ir galimybės. ES šalių patirtis”. Konferencijos tikslas – Lietuvos, Rytų Partnerystės ir Europos šalių savivaldybių bendradarbiavimo stiprinimas bei patirties mainai savivaldybėse įgyvendinant Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus (DVT).

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_7560.jpg

  Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pasveikino Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti posėdžio dalyvius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Siekiant suformuoti naują strateginę Rytų partnerystės viziją, Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija ES narių užsienio reikalų ministrams išplatino laiškus, kviečiančius prisidėti prie dešimtmetį švenčiančios Rytų partnerystės politikos tikslų ateinantiems dešimčiai metų formavimo.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  _MG_3338_2.JPG

  Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Rumunijos ambasadorių Daną Adrianą Balanescu. Ambasadorius Lietuvoje dirba nuo 2012 metų pabaigos.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

  Birželio 17 dieną Liuksemburge vykstančios ES Užsienio reikalų tarybos metu ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva su nerimu stebi įvykius sudėtingą krizę išgyvenančioje Moldovoje, ir akcentavo politinio dialogo svarbą taikaus valdžios perdavimo procese.

  Europos Sąjunga »
  47970809337_89658ea5e2_o.jpg

  Gegužės 31 dieną Vilniuje įvyko Rytų partnerystės 10-mečiui skirta Baltijos asamblėjos konferencija „Ar mes galime pasiekti rezultatų? Nustatant Rytų partnerystės kryptį sekantiems dešimčiai metų“, kurioje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata