Jubiliejinių gailestingumo metų tvarka

Sukurta 2015.12.09 / Atnaujinta 2015.12.09 12:45

Speciali Jubiliejinių gailestingumo metų tvarka maldininkams, norintiems apisilankyti šventojo Petro bazilikoje

2015 m. gruodžio 8 d. popiežius Pranciškus pradėjo jubiliejinius Gailestingumo metus, kurie tęsis iki 2016 m. lapkričio 30 d. Šis renginys paskatina maldingas keliones į Romą.

Jubiliejinių metų maldinga kelionė į Romą numato keturių Didžųjų bazilikų aplankymą, į jas įeinant per Šventasias jubiliejines duris.

Dėl didelio maldininkų ir turistų srauto, plūstančio į Šventojo Petro baziliką, taip pat dėl saugumo sumetimų, Vatikanas ir Romos miesto savivaldybė Jubiliejiniams metams atidarė specialų maldininkų kelią, vedantį į bazilikos šventasias duris nuo Angelo pilies. Šis kelias turi palengvinti ir pagreitinti pateikimą į baziliką maldininkams ir jų grupėms. Norėdami pasinaudoti šituo keliu maldininkai turi registruotis Jubiliejaus puslapyje. Puslapis ir registracijos forma pateikiamos didžiosiomis Europos kalbomis, taip pat lenkiškai ir portugališkai. Puslapyje pateikiama išsami informacija dėl registracijos ir įėjimo į šventojo Petro baziliką procedūros ir Jubiliejinių metų renginių kalendorius.

Kitos trys Didžiosios Romos bazilikos maldininkų lankomos bendra tvarka, joms registracijos nereikia.

Naujienlaiškio prenumerata