Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Išleistas pašto ženklas, skirtas Popiežiaus vizitui Lietuvoje

Sukurta 2018.09.21 / Atnaujinta 2018.09.21 11:30
   Išleistas pašto ženklas, skirtas Popiežiaus vizitui Lietuvoje
   Išleistas pašto ženklas, skirtas Popiežiaus vizitui Lietuvoje

   Lietuvos paštas išleido riboto tiražo pašto ženklą, skirtą Šventojo Tėvo vizitui Lietuvoje. Paskutinį kartą popiežiaus atvaizdas ant pašto mokos ženklo buvo prieš 7 metus, o jo oficialus vizitas Lietuvoje – net prieš 25 metus.

   Pašto ženklą kūrė dailininkė Aušrelė Ratkevičienė pagal oficialų Jo Šventenybės atvaizdą. Pašto ženklas buvo suderintas su Vatikanu. 0,69 Eur. nominalo pašto ženklas apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, rugsėjo 22 d. Kartu su pašto mokos ženklu, kurio tiražas 40 tūkst., bus parduodamas ir popiežiui Pranciškui skirtas pirmos dienos vokas.

   Tai trečia lietuviška pašto ženklų laida su popiežiumi, nes iki šiol buvo sukurtos dvi pašto ženklų laidos popiežiui Jonui Pauliui II: pirmą kartą – 1993 m. jo vizito metu, antrą kartą – 2011 m. jį paskelbus palaimintuoju. 1993 m. buvo išleisti 4 šio pašto ženklo variantai – su Kryžių kalno, Aušros vartų, Šiluvos bažnyčios ir Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios fragmentais; 2011 m. pašto ženkle buvo vaizduojamas popiežius Jonas Paulius II ir piligrimų kelio pirmasis objektas – Vilniaus arkikatedra.

   Šį šeštadienį apyvartoje pasirodysiančiame pašto ženkle popiežiaus Pranciškaus figūra simboliškai sujungia Aušros Vartų Gailestingumo Motinos koplyčios fragmentą Vilniuje bei Nemuno ir Neries santaką Kaune – vietas, kuriose jis melsis ir susitiks su tikinčiaisiais.

   Naujienlaiškio prenumerata