Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Darbą pradeda Lietuvos ambasada Korėjos Respublikoje

Sukurta 2021.10.26 / Atnaujinta 2021.10.26 14:31
    Darbą pradeda Lietuvos ambasada Korėjos Respublikoje

    Lietuvos laikinajam reikalų patikėtiniui Vilijui Samuilai atvykus į Seulą, darbą pradeda Lietuvos ambasada Pietų Korėjoje.

    Lietuvos Vyriausybė sprendimą steigti naują diplomatinę atstovybę Indijos ir Ramiojo vandenynų regione priėmė 2021 metų birželio 7 dieną. Oficialus ambasados Seule atidarymas planuojamas šių metų pabaigoje.

    Lietuvos ambasada Pietų Korėjoje atidaryta, Lietuvai siekiant sustiprinti šalies tarptautinę padėtį, politinius ir diplomatinius santykius su bendramintėmis partnerėmis Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, įtvirtinti Lietuvos piliečių saugumą ir gerovę bei atverti naujas galimybes Lietuvos eksportuotojams pažangiausiose pasaulio rinkose. Stiprinti Lietuvos diplomatinį atstovavimą regione taip pat skatina poreikis diversifikuoti rinkas, plėsti bendradarbiavimą su bendras vertybes išpažįstančiais partneriais regione, o taip pat prisidėti prie bendros Europos Sąjungos politikos regione formavimo ir įgyvendinimo. Santykiai su Korėja – prioritetinė Lietuvos užsienio politikos kryptis, įtvirtinta XVIII-osios Vyriausybės programoje.

    Lietuvos diplomatiniai santykiai su Korėja buvo užmegzti 1991 metų spalio 14 dieną. Lietuvai Korėjoje iki šiol atstovavo ambasada Kinijos Liaudies Respublikoje, kuri kartu yra akredituota Mianmaro Sąjungos Respublikai, Mongolijai, Tailando Karalystei ir Vietnamo Socialistinei Respublikai. Korėjos Respublika Lietuvoje šiuo metu atstovaujama iš Lenkijos.