Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Briuselyje: dėl nepakankamo amunicijos kiekio Ukraina priversta atsitraukinėti

Sukurta 2024.02.19 / Atnaujinta 2024.02.19 20:22
  G. Landsbergis Briuselyje: dėl nepakankamo amunicijos kiekio Ukraina priversta atsitraukinėti

  Vasario 19 dieną Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje (URT), kurioje vyko diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą bei padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Sahelio regione.

  „Dėl nepakankamo amunicijos kiekio Ukraina priversta atsitraukinėti. Galiausiai ir Europa gali susidurti su grėsmėmis, testuosiančiomis NATO stiprybę. Tokio požiūrio negalima vadinti pesimistiniu – tai jau realybė”, – teigė jis.

  Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje pasisakė ir Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja. Pasak ministro, reikia kuo greičiau priimti 13-ąjį sankcijų paketą ir tuojau pat pradėti rengti naują paketą, per stiprias sektorines sankcijas nusitaikant į sankcijų apeidinėjimo užkardymą ir Rusijos karo mašinos pajėgumų tolesnį ribojimą. 

  URT taip pat diskutuota apie situaciją Artimųjų Rytų regione, būtinybę siekti „Hamas“ įkaitų paleidimo, aptarta sunki humanitarinė padėtis Gazos ruože ir, kartu su Jungtinių Tautų specialiąja koordinatore Sigrid Kaag, kalbėta apie praktines galimybes paspartinti humanitarinės pagalbos teikimą. Duotas startas ES operacijai ASPIDES, skirtai saugoti laivybos laisvę nuo husių išpuolių Raudonojoje jūroje. Pristatyta ES specialiojo atstovo Artimųjų Rytų taikos procesui Sveno Koopmanso informacija apie diskusijas su tarptautiniais partneriais siekiant parengti visapusišką taikos planą.

  Šiame URT susitikime taip patvirtintos Tarybos išvados dėl Baltarusijos.