Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus

Sukurta 2021.07.16 / Atnaujinta 2021.07.16 17:26
   G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus
   G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus
   G. Landsbergis: Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus

   Liepos 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje Vašingtone įsikūrusio JAV analitinio centro „Atlantic Council“ diskusijoje „Kova už laisvę Rytų Europoje ir už jos ribų (The Fight for Freedom in Eastern Europe and Beyond)”. Renginio metu ministras pristatė Lietuvos veiksmus remiant demokratinę Baltarusijos opoziciją, atsaką į Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomas represijas bei migracijos srautų pasitelkimą, bandant suskaldyti Europos Sąjungos (ES) ir transatlantinę vienybę. Taip pat aptarta būtinybė demokratijoms vieningai reaguoti į autokratijų vykdomus žmogaus teisių pažeidimus mūsų regione ir pasaulyje.

   „Demokratinių valstybių solidarumas yra stipriausias ginklas prieš totalitarinių režimų veiksmus, ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje“, – teigė G. Landsbergis.

   Ministras taip pat pabrėžė Lietuvos vaidmenį, padedant įgyvendinti Baltarusijos žmonių lūkesčius apginti savo pagrindines teises ir būtinybę JAV, ES ir kitiems partneriams vieningai stiprinti spaudimą neteisėtam režimui.

   „A. Lukašenka, siųsdamas į Lietuvą migrantus iš Irako ir Sirijos, naudoja neteisėtą migraciją kaip ginklą. Tai yra hibridinė ataka ne tik prieš Lietuvą, bet ir ES bei NATO. A. Lukašenka kerštauja Lietuvai už pastangas palaikyti laisvos Baltarusijos siekį”, – pažymėjo G. Landsbergis.

   Lietuva aktyviai bendradarbiauja su „Atlantic Council“, organizuoja renginius aktualiais tarptautinės politikos klausimais, įskaitant saugumą ir gynybą, kovą su dezinformacija ir energetinio saugumo iššūkius. Visą diskusiją galite peržiūrėti čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

   Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

   Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
   unnamed (1).jpg

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   Atstovybių naujienos »
   DSC_2225.jpg

   Liepos 20 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ir Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) šalių ambasadoriais aptarė nelegalios migracijos srauto per Lietuvos – Baltarusijos sieną keliamus iššūkius ir padėkojo ES partnerėms už solidarumą ir paramą.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
   info covid 2.jpg

   Baltarusijos Vyriausybės reikalavimu sumažinus Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje iki minimumo, nuo 2021 metų liepos 20 dienos Baltarusijoje vizos bus išduodamos tik išimtinais atvejais – Europos Sąjungos piliečių šeimų nariams, taip pat Baltarusijos piliečiams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose ir dirbantiems Lietuvos įmonėse.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »