Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Rytų partnerystės valstybėms turi būti pasiūlytos tokios pačios sąlygos įsigyti vakciną kaip ir Vakarų Balkanų valstybėms

Sukurta 2021.01.06 / Atnaujinta 2021.01.06 16:02

Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

„ES nebus saugi tol, kol nebus saugios ir visos ES kaimynės, taip pat ir mūsų rytinės kaimynės. Tikiu, kad dabartinis vakcinos trūkumas yra laikinas ir palaipsniui visos ES šalys gaus suplanuotus vakcinų kiekius, o tuomet ras galimybių pasirūpinti ES partnerėmis - ne tik Vakarų Balkanuose, bet ir Rytų partnerystės bei kitose šalyse",  - sakė  užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Lietuvos inicijuotą ES šalių laišką Europos Komisijai pasirašė Bulgarijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Kroatijos, Rumunijos, Slovakijos, Suomijos, Švedijos ir  Vengrijos  ministrai.

2020-ųjų pabaigoje Europos Komisija skyrė 70 milijonų eurų, už kuriuos Vakarų Balkanų šalys galės įsigyti vakcinų prioritetinių grupių skiepijimui. Laišką pasirašiusių ministrų nuomone, panašus paramos mechanizmas galėtų būti sukurtas ir Rytų partnerystės šalims.

Laiške EK taip pat primenama apie numatomą Rytų partnerystės šalių ir ES viršūnių susitikimą, kuris turėtų įvykti pirmoje šių metų pusėje. „Rytų partnerystės šalių gyventojai puikiai supranta ir vertina bendradarbiavimo su ES naudą. Mūsų visų pareiga yra ne tik skatinti reformas šiose šalyse, bet ir ištiesti pagalbos ranką sunkioje kovoje su pandemija. Esame stiprūs tik veikdami išvien“, – pabrėžė G. Landsbergis. 

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Birželio 28 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakomentavo Baltarusijos režimo sprendimą pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programos. Pasak ministro, sprendimu trauktis iš Rytų partnerystės visų pirma baudžiami Baltarusijos žmonės, o režimas toliau save izoliuoja.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
VLAD1681.JPG

Birželio 25 dieną tęsdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu atvyko į Jerevaną, kur susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkissianu ir laikinuoju Ministru Pirmininku, išankstinius parlamento rinkimus laimėjusios partijos „Pilietinis susitarimas“ lyderiu Nikolu Pashinyanu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva Lietuvos vyriausybė Rytų partnerėms skirs 200 tūkstančių vakcinų dozių.

Naujienos »

Reaguodama į kovo 30 dieną paskelbtą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitą iš Kinijoje surengtos mokslinės tiriamosios misijos COVID-19 viruso kilmės šaltiniui nustatyti, Europos Sąjunga padarė pareiškimą, kuriuo ragina PSO tęsti tyrimus, pateikti aiškų tolesnių darbų kalendorių ir reguliariai informuoti valstybes nares apie daromą pažangą. Pareiškimu siekiama, kad būtų nustatytas COVID-19 ligos sukėlėjo kilmės šaltinis ir sukurtos geresnės prielaidos pasiruošti globaliems sveikatos iššūkiams ateityje.

DSC_3952.jpg

Kovo 5 dieną įvyko pirmasis nuotolinis užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio susitikimas su Europos Parlamento (EP) nariais Petru Auštrevičiumi, Rasa Juknevičiene, Andriumi Kubiliumi, Aušra Maldeikiene, Liudu Mažyliu, Juozu Oleku, Broniu Rope ir Valdemaru Tomaševskiu.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė. 

Konsulinės naujienos » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »