Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva ir Irakas susitarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo sprendžiant nelegalių migrantų krizę

Sukurta 2021.07.15 / Atnaujinta 2021.07.15 18:12
   Lietuva ir Irakas susitarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo sprendžiant nelegalių migrantų krizę
   Lietuva ir Irakas susitarė dėl glaudesnio bendradarbiavimo sprendžiant nelegalių migrantų krizę

   Irake viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Irako kolega Fuadu Husseinu susitarė dėl bendradarbiavimo kartu sprendžiant nelegalių migrantų krizę.

   „Sulaukėme rimto Irako dėmesio situacijai Lietuvos pasienyje. Taip pat išgirdome pažadą, kad Irake bus pradėtas tyrimas dėl galimo Baltarusijos organizuoto nusikalstamo tinklo, kuris išnaudoja Irako žmones ir pardavinėja jiems keliones į Europos Sąjungą, nors toliau už migrantų stovyklos nuvykti jie negalės. Sutarėme dėl politinių bendradarbiavimo principų, detaliau konkrečias priemones aptars techninės delegacijos. Sutarėme dėl jų susitikimo jau artimiausiu metu“, - sakė ministras.

   Artimiausiu metu į Iraką vyks Lietuvos ekspertų delegacija, o iš Irako sulauksime atsakomojo vizito Lietuvoje.

   Pasak ministro G. Landsbergio, iš kolegos jis išgirdo, kad Irako vyriausybė yra suinteresuota apsaugoti savo piliečius nuo patekimo į nusikalstamą migrantų gabenimo tinklą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   VCM M. Adomenas.jpg

   Rugsėjo 29 dieną politinių konsultacijų metu Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas su Irako užsienio reikalų viceministru Nizar Al-Khairallah aptarė dvišalį ir daugiašalį bendradarbiavimą, Artimųjų Rytų regiono aktualijas ir migracijos keliamus iššūkius. Viceministras M. Adomėnas dėkojo Irakui už sustabdytus Irako oro linijų skrydžius į Baltarusiją ir pabrėžė, kad būtinas tolesnis Lietuvos ir Irako institucijų bendradarbiavimas migracijos valdymo, teisėsaugos, pasienio pareigūnų mokymų ir kitais klausimais.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Liepos 13 dieną ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Vyriausybės kanclere Giedre Balčytyte bei vidaus reikalų viceministru Arnoldu Abramavičiumi išvyko į Ankarą, kur susitiks su Turkijos užsienio ir vidaus reikalų ministrais Mevlütu Çavuşoğlu bei Süleymanu Soylu. Vizito metu bus aptarti bendri veiksmai, siekiant užkirsti kelią Baltarusijos režimo prieš Lietuvą vykdomoms hibridinio karo operacijoms, kurių metu nelegali migracija naudojama kaip ginklas.

   Dvišaliai santykiai »