Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Ukrainai

Sukurta 2020.12.10 / Atnaujinta 2020.12.10 16:13
  Lietuva skyrė lėšų humanitarinei pagalbai Ukrainai

  Užsienio reikalų ministerija skyrė 100 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai. Lėšos bus pervestos Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komitetui (ICRC).

  Spalio 27 dieną Jungtinių Tautų humanitarių reikalų koordinavimo biuras paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad humanitarinė pagalba reikalinga 3,4 mln. Ukrainos gyventojų. Ukrainoje gyvena daugiau nei 1,4 mln. šalies viduje perkeltųjų asmenų, o daugiau nei 2,4 mln. žmonių gyvena vyriausybės nekontroliuojamose teritorijose šalies rytuose. Nuo konflikto pradžios žuvo daugiau nei 3 000 žmonių, sužeista – daugiau nei 7 000. Milijonams žmonių konflikto paveiktose zonose gresia smurto protrūkiai ir susišaudymai.

  COVID-19 pandemija tapo dar vienu iššūkiu konflikto paveiktoje Ukrainoje. Gruodžio 8 dienos duomenimis, šalyje patvirtinti 832 758 aktyvūs atvejai bei 13 928 mirtys. Per dieną šalyje nustatoma apie 11 000 atvejų.

  2019 metais ICRC Donbaso regione 850 tūkst. gyventojų užtikrino geriamo vandens tiekimą; 120 tūkst. gyventojų suteikta maisto ir higienos paketų; 30 tūkst. suaugusiųjų ir vaikų pagerino žinias apie sprogiųjų medžiagų ir minų rizikas; 19 tūkst. sužeistųjų buvo gydomi ICRC mobiliose gydymo punktuose prie „kontaktinės linijos“.

  Lietuva humanitarinei pagalbai 2020 metais. jau skyrė daugiau nei 1,2 mln. eurų, iš kurių didžioji dalis – kovai  su COVID-19.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva Lietuvos vyriausybė Rytų partnerėms skirs 200 tūkstančių vakcinų dozių.

  Naujienos »

  Reaguodama į kovo 30 dieną paskelbtą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitą iš Kinijoje surengtos mokslinės tiriamosios misijos COVID-19 viruso kilmės šaltiniui nustatyti, Europos Sąjunga padarė pareiškimą, kuriuo ragina PSO tęsti tyrimus, pateikti aiškų tolesnių darbų kalendorių ir reguliariai informuoti valstybes nares apie daromą pažangą. Pareiškimu siekiama, kad būtų nustatytas COVID-19 ligos sukėlėjo kilmės šaltinis ir sukurtos geresnės prielaidos pasiruošti globaliems sveikatos iššūkiams ateityje.

  Sausio 6 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrai kreipėsi į už sveikatos apsaugą bei bendradarbiavimą su ES partnerėmis atsakingus ES komisarus ir paragino Europos Komisiją (EK) sukurti paramos mechanizmą, kurio dėka Rytų partnerystės šalys galėtų greičiau įsigyti vakcinos nuo COVID-19.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 30 dieną Vyriausybės posėdyje buvo nuspręsta nuo 2021 m. sausio 1 d. nebepratęsti skrydžių iš Jungtinės Karalystės (JK) draudimo. Vieningai skrydžių draudimą iš JK įvedusios Baltijos valstybės kartu jo ir atsisakė. 

  Konsulinės naujienos » Daugiašaliai santykiai » Užsienio lietuviai »

  Šiandien vykusio pokalbio tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrų metu nuspręsta organizuoti humanitarinį skrydį trijų Baltijos valstybių gyventojams iš Jungtinės Karalystės (JK).

  Konsulinės naujienos »
  KELIONIU REKOMENDACIJOS 4.jpg

  Įvertinus susidariusią situaciją dėl Jungtinėje Karalystėje nustatytos koronaviruso (COVID-19) mutacijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimto sprendimo nuo gruodžio 21 d. iki gruodžio 31 d. laikinai stabdyti visus keleivinius skrydžius iš Jungtinės Karalystės bei dėl kritinės pandemijos padėties Lietuvoje ir sugriežtintų karantino priemonių, Užsienio reikalų ministerija šiandien paskelbė rekomendaciją piliečiams nevykti į Jungtinę Karalystę.

  Konsulinės naujienos »