Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pirmą kartą į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos Vykdomąją tarybą nepateko Rusija, ją aplenkė Lietuva

Sukurta 2023.11.29 / Atnaujinta 2023.11.29 19:26
   Pirmą kartą į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos Vykdomąją tarybą nepateko Rusija, ją aplenkė Lietuva
   Pirmą kartą į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos Vykdomąją tarybą nepateko Rusija, ją aplenkė Lietuva

   Šiandien, lapkričio 29 d., kasmetinės Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių konferencijos metu, vyko rinkimai į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Vykdomąją tarybą 2024–2026 m. laikotarpiui. Pirmą kartą organizacijos istorijoje į Vykdomąją tarybą neišrinkta Rusija, dauguma parėmė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kandidatūras.

   Balsavimo rezultatai patvirtina daugumos OPCW šalių poziciją, kad karinė agresija prieš kitą tos pačios organizacijos narę Ukrainą bei Cheminio ginklo konvencijos pažeidimai negali būti suderinami su pareigomis tarptautinėse institucijose ir mestų šešėlį visos organizacijos patikimumui.

   „Atėjo laikas kiekvienai tarptautinei organizacijai apsivalyti, kad išlaikytų savo aktualumą ir patikimumą“ – komentuodamas balsavimo rezultatus, sakė Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

   Tapus Vykdomosios tarybos nare, Lietuva galės tiesiogiai ir aktyviai remti bendraminčių ir Lietuvos interesus atitinkančią poziciją šioje organizacijoje. Taip pat Lietuva toliau nuosekliai sieks atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Baltijos ir kitose jūrose paskandintus cheminius ginklus, skatins bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija šiuo klausimu. Lietuvos dalyvavimas Vykdomosios tarybos veikloje prisidės prie aktyvios ir atsakingos tarptautinės bendruomenės narės įvaizdžio stiprinimo. Lietuva jau buvo Vykdomosios tarybos nare 2020–2022 m. laikotarpiu.

   Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri Cheminio ginklo konvencijos įgyvendinimą, kuri buvo priimta 1997 metais. Konvencijos tikslas – siekti visų cheminių ginklų sunaikinimo. Konvencijai priklauso 193 valstybės narės. Vykdomoji taryba yra viena svarbiausių OPCW institucijų, rengianti ir svarstanti svarbiausius organizacijos sprendimus. Jai priklauso 41 valstybė.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   53524613718_a70dbb06f3_o.jpg

   Vasario 11-12 dienomis Lietuvos užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas dalyvavo neformalioje ES Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais. Diskusijų metu aptarti paramos Ukrainai, žmogaus teisių stiprinimo šalyse partnerėse klausimai, ES vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimas ir prioritetai iki 2027 m. bei humanitarinė situacija Gazos ruože.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   IMG_2894.JPEG

   Sausio 29 d. Briuselyje vyko Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryba (BRT), kurioje Lietuvai atstovavo užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas.

   Europos Sąjunga » Naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   0127 G. Landsbergis susitiko su Ukrainos gynybos ministru R. Umerovu 1.JPG

   Šeštadienį Kyjive Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos gynybos ministru Rustemu Umerovu. Susitikime aptarta karo eiga ir situacija fronte. G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuva visuomet rems Ukrainą ir niekada nepritars bandymams spausti Ukrainą derėtis su agresore Rusija jos primetamomis sąlygomis.

    

   Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
   Ministras_0122_URT (1)-2.jpg

   Sausio 22 d. Briuselyje užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje vyko diskusijos apie Rusijos agresiją prieš Ukrainą bei padėtį Izraelyje ir regione.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » Naujienos » Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
   20231130_Alfredas_Pliadis_AL6_8819.jpg

   Lapkričio 29–30 dienomis Vilniuje vyko Rytų partnerystės seminaras saugumo ir gynybos klausimais, kurį organizavo Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministerijos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Europos išorės veiksmų tarnyba. 

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   017 Viceministras J. Survila su JAV Kongreso narių patarėjų delegacija.JPG

   Rugpjūčio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila ministerijoje susitiko su JAV Kongreso narių biuro vadovų ir atstovų delegacija, vadovaujama JAV nevyriausybinės organizacijos „Atlantic Council“ Eurazijos centro direktoriaus Johno Herbsto.

   Ministerijos naujienos » Naujienos »