Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas Žmogaus teisių taryboje paragino Baltarusiją nutraukti žmogaus teisių pažeidimus

Sukurta 2021.02.25 / Atnaujinta 2021.02.25 17:56
  Viceministras M. Adomėnas Žmogaus teisių taryboje paragino Baltarusiją nutraukti žmogaus teisių pažeidimus

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

  Dėkodamas Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei už pranešime išsamiai įvertintą žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje, viceministras pažymėjo, kad jame atspindėti ne tik rimti žmogaus teisių pažeidimai, bet ir sisteminis jų pobūdis ir nebaudžiamumas.

  „Neseniai Baltarusijoje stebėjome naują žmogaus teisių gynėjų ir žurnalistų gąsdinimo ir persekiojimo bangą. Jiems taikomas baudžiamasis persekiojimas vien tik už jų pareigos visuomenei atlikimą“, - pabrėžė viceministras M. Adomėnas. 

  Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl Baltarusijoje vykdomų masinio pobūdžio žmogaus teisių pažeidimų ir paragino Baltarusijos vadovybę nustoti persekioti žurnalistus ir žmogaus teisių gynėjus, nedelsiant paleisti sulaikytuosius, nubausti žmogaus teisių pažeidėjus ir surengti laisvus ir sąžiningus rinkimus.

  Viceministras taip pat pabrėžė, kad tarptautinė bendruomenė Baltarusijos žmonėms turi pasiųsti aiškų paramos ženklą ir sukurti nepriklausomą tarptautinį atskaitomybės mechanizmą, kuris rinktų, sistemintų ir analizuotų žmogaus teisių pažeidimų įrodymus, kurių pagrindu būtų nubausti pažeidėjai.   

  Tarybos sesijos pabaigoje tikimasi, jog bus priimta rezoliucija dėl tęstinio žmogaus teisių padėties Baltarusijoje stebėjimo ir atskaitomybės mechanizmo sukūrimo.

  Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje  stebėtojos teisėmis.

   

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_5154.jpg

  Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

  Dvišaliai santykiai »
  chervyen.jpg

  Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSC_5023.jpg

  Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

  Dvišaliai santykiai »

  Aut. Alicia González

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

  Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
  M. ADOMENAS.jpg

  Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

  Dvišaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

   

  Istorinė, kultūros diplomatija »