Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Vyriausybėje sutarta dėl vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos kokybinių pokyčių

Sukurta 2020.09.30 / Atnaujinta 2020.09.30 09:17

Rugsėjo 30 dieną vykusiame posėdyje Vyriausybė pritarė Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo pakeitimo projektui.

Projektu siekiama patobulinti esamą vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos politikos teisinį reglamentavimą taip, kad būtų įmanoma įgyvendinti esminius šios užsienio politikos srities pokyčius.

Pagrindinis pokytis, kurį siūloma įtvirtinti projektu – įsteigti Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondą, kuriam netaikomi metinio biudžeto ciklo reikalavimai. Iki šiol vystomojo bendradarbiavimo projektų finansavimas buvo susiejamas su metiniais biudžeto asignavimais. Toks finansavimo mechanizmas leidžia įgyvendinti tik smulkius, trumpalaikius ir ribotą pridėtinę vertę generuojančius projektus, tuo pačiu apriboja galimybes netiesiogiai susigrąžinti kuo didesnę dalį į Europos Sąjungos biudžetą ir Europos plėtros fondą sumokėtų įmokų.

Įstatymo pakeitimai taip pat leis lanksčiau ir veiksmingiau reaguoti į nenumatytus išorės iššūkius, tokius kaip COVID-19 pandemija ar įvykiai Baltarusijoje.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Birželio 3 dieną vyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos  posėdis, kuriame daugiausia dėmesio skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos kokybinių pokyčių įgyvendinimui.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gruodžio 15 dieną Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama patobulinti esamą vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos politikos teisinį reglamentavimą taip, kad būtų įmanoma įgyvendinti esminius šios srities pokyčius.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Spalio 5 dieną Užsienio reikalų ministerija paskelbė kvietimą teikti projektų paraiškas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programai įgyvendinti 2021 metais.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Rugsėjo 23 dieną Seime vyko išplėstinis Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kurį organizavo Užsienio reikalų ministerija (URM) su Seimo užsienio reikalų komitetu. Posėdyje aptarta 2019 metų Lietuvos oficiali parama vystymuisi bei URM inicijuoti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos  politikos kokybiniai pokyčiai.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »